ARL X'TRA Toz Difraktometre

ARL X'TRAtoz X-Ray difraksiyonu için en son geliştirilmiş cihazdır. Yeni dizayn gonyometre ve Peltier soğutmalı Si(Li) detektörü, uygun fiyatlı ve yüksek performanslı bir cihaz meydana gelmesini sağlamıştır.

Cihazın analitik kabiliyetleri:

•Kalitatif ve kantitatif faz analizi

•Rietveld metodu ile standartsız kantitatif analiz

•Kristalografik analiz

•Düşük ve yüksek sıcaklık XRD

Ürün Detayları

ARL X'TRA yüksek kaliteli toz difraksiyon uygulamaları için ekonomik çözümdür. ARL X'TRA, Thermo Electron tarafından üretilen yeni jenerasyon toz difraksiyon sistemldir. 25 yıllık XRD tecrübesi ve mühendislik dehasıyla, ARL X'TRA akademik araştırmalarda, kimyasallarda, polimerlerde, yarı iletkenlerde, ince filmlerde, metal ve minerallerde yüksek kalitede toz difraksiyonu uygulamaları için ekonomik bir çözümdür.

Dikey θ-θ gonyometresi sayesinde, numune değiştirici seçenekleri ve özel numune tutucuları ile numune hazırlamayı kolaylaştıracak en uygun geometriyi sunar. Goniometre, deneysel koşulları optimum hale getirebilmek için, çıkartılabilir çift Soller slitl ile gelen ve giden ışınların genişliğini ayarlamak için sürekli değişken mikrometre kontrollü slit kullanır. ARL X'TRA gonyometresi üzerindeki X-ışını optikleri, piklerin 0.5° civarında gözlemlendiği düşük açı kesiminde rakipsiz çözünürlüğü garanti eder. Sistemin modüler konfigürasyonu geniş aralıkta değişik uygulamaları yapabilmek için değişik numune tutucularının kullanımına izin verir.

ARL X'TRA'nın kendine özel Peltier soğutmalı Si(Li) katı hal detektörü, ışın kaybını en aza indirerek yüksek şiddetler sağla. Scintillation detektöründen daha üstün olan çözünürlüğü ile K-Beta ve floresan radyasyonunu ortadan kaldırarak filtre ve monokromatörlere ihtiyaç duymaz. Sonuç olarak difraksiyon pik şiddetleri diğer mümkün olan konfigürasyonlardan çok daha yüksektir.

ARL X'TRA sistem kontrolü Windows®NT yazılımı altında çalışan WinXRD tarafından sağlanmaktadır.

Bütün bu özellikler göz önünde bulundurulduğunda ARL X'TRA, hem XRD teknolojisinde ve hem sistem yatırım maliyetlerinde önemli bir avantaj sunmaktadır.