ARL™ Fire Assay Analyzer

     Cevherlerde eser seviyelerde bulunan değerli metallerin geleneksel kupelasyon ( fire assay - ateş deneyi ) yöntemi ile analizi işçilik yoğun, pahalıve çevreye zararlı bir yöntemdir. ARL™ Fire Assay Analiz cihazı Optik Emisyon Spektrometri yöntemi ile değerli metal konsantrasyonlarını kurşun pelletler içinde direkt olarak analiz ederek kupelasyon ve kupelasyon metodunun gerektirdiği numune hazırlama proseslerine basit ve temiz bir alternatif getirmektedir. Kupelasyonun bastırılması ile prosesi hızladırıp basitleştirdiği gibi en zahmetli analiz ihtiyaçlarını bile sağlarken pota, fırın,enerji tüketimi, kimyasallar ve laboratuvar cihazları bakımından büyük tasarruflar sağlar.

    Altın ve platin madenciliğinde (üretim kontrolü, keşif, araştırma madencilik, metal muhasebesi), değerli metaller sanayinde, metal geri dönüşüm ve kontrat laboratuvarları gibi alanlarda çok çeşitte numunenin analizine uygundur.

Kararlılık ve güvenilirlik için eşsiz donanım,
En kısa analiz sürelerinde tayin limitleri, hassasiyet, doğruluk,ve kararlılık bakımından olağanüstü analitik performans.
Yüksek kalifikasyon sahibi olmayan operatörler için bile kullanım olanağı
Kolay ve basit montaj, işletmeye alma imkanı sağlayan fabrika kalibrasyonu.
Otomatik Ateş Deney Laboratuvarlarına kolay adaptasyon
Current Controlled Source (CCS)- Akım Kontrollü güç Kaynağı sayesinde çok yüksek hassasiyet, mükemmel tekrarlanabilirlik, ve küçük ebadlı Ateş Deney Test numunelerinin analizi.
Time Resolved Spectroscopy (TRS)- Zaman Çözünümlü Spektroskopi sayesinde eser element analizlerinde yüksek hassasiyet ve doğruluk imkanı.
1 metrelik Paschen-Runge, vakum spektrometre tankı sayesinde en mükemmel tayf rezolusyonu.
± 0.1°C ısı hassasiyete sahip özel alaşımlı döküm tank sayesinde maksimum kararlılık.
Argon akışlı, kapalı devre su soğutmalı özel yakma tablası sayesinde minimum düzeyde yakma kirliliği ve yüksek yoğunlukta analiz imkanı.